Haber

“Göçmenlere vatandaşlık” tezini reddetmek

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı Sözcü’den Deniz Zeyrek “Son iki ayda kaç kişi vatandaş oldu?” başlıklı yazısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Zeyrek’in tezlerinin tamamen gerçek dışı ve hayal ürünü olduğu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Cumhurbaşkanlığımız 6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Savunma Kanunu çerçevesinde sadece yabancıların iş ve işlemlerini yürütmekte olup, köşe yazısında da ifade edildiği gibi idaremiz tarafından Türk vatandaşlığına verilmesi söz konusu değildir.
Yeniden seçmen listelerinin askıya alındığı dönemde Cumhurbaşkanlığımız ile Yüksek Seçim Kurulu (YSK) arasındaki trafiğin ağırlaştığı iddiasının gerçekle hiçbir ilgisi yoktur. Anayasaya göre sadece Türk vatandaşlarının oy kullanma hakkına sahip olduğu açıktır. Ancak YSK ile Cumhurbaşkanlığımız arasında ortada ortak bir çalışma ve süreç yok, resmi yazışmalar da yok.

Açıklamadan da anlaşılacağı üzere eksik ve yanlış bilgilerle yazılmış olduğu anlaşılan köşe yazısında yönetimimizle ilgili asılsız iddiaların hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır.

Cumhurbaşkanlığımıza yönelik bu tür saçmalık haber ve açıklamaların bitmeyeceğini biliyoruz. Resmi açıklamalara dayanmayan ve tam bir algı oluşturmayı amaçlayan bu tıbbi tez ve iddiaların sahiplerine kamuoyunun prestij vermemesi büyük önem arz etmektedir.”

haberduragan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu